Mé studium a praxe

Po vystudování Gymnázia v Hlučíně jsem v roce 2007 úspěšně absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Hned poté jsem začala pracovat jako advokátní koncipientka v několika advokátních kancelářích. 1. července 2011 jsem se po úspěšném složení advokátních zkoušek stala advokátkou a otevřela jsem si vlastní advokátní kancelář v Ostravě.

Lákalo mě vlastní podnikání, zaměření na úzký kontakt s klienty, individuální přístup a hlavně komplexnost. Baví mě ta komplexnost advokátní praxe, která není jen o právní administrativě, ale  naopak můžu mít vlastní firmu, buduji si svou osobní značku, mám přesah i do jiných oborů.

Jaká jsem osobnost?

Jsem v první řadě rozvážná, nejednám impulzivně, ale naopak vše řádně promyslím. Klienty vedu celým případem tak, aby všemu jasně rozuměli, snažím se je zbytečně nezatěžovat právnickou mluvou a podat zároveň všechny podstatné informace.
Jsem žena a díky své přirozené empatii se snažím o pochopení celé situace i v lidské rovině. Současně jsem přímá a otevřená.

Kromě toho, že jsem advokátka, jsem taky normální lidská bytost. A myslím si, že úspěšný profesní vztah s klientem musí být založen na důvěře.

Co mi dělá radost?

Ráda cestuji a poznávám nové kultury. Cestuji individuálně a díky tomu se často musím vypořádat se situacemi, kterým pár či skupina turistů čelit nemusí. O to víc jsem všímavá a současně obezřetná. K mému srdci nejvíce přilnul New York. Také se mi líbilo v Bangkoku, Singapuru a Barceloně.

Abych zrestartovala svůj mozek od advokacie, ráda peču a pracuji na zahradě. Je to pro mne neskutečný relax.

Co mám na lidech ráda a co nesnáším?

Mám ráda a vážím si férovost, otevřenost a přímost. Naopak mi velmi vadí plané sliby a vypočítavost.

Případ, který mi nejvíce zůstal v paměti?

Měla jsem klientku- mladou slečnu, po které otec soudně vymáhal již zaplacené výživné. Vážně onemocněla a ne vlastní vinou byla nucena přerušit studium na škole. Otec hradil výživné i po dobu přerušeného studia a zpětně žádal o vrácení. Formálně splnil nárok a spor vyhrál.

Tato situace mě mrzí a ani ne tak proto, že jsme spor prohrály. Mrzí mě lidsky- že vlastní otec nedokázal vycházet s těžce nemocnou dcerou a hlavní roli hrály peníze.